Commons: İlk adımlart

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:First steps and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:First steps and have to be approved by a translation administrator.
Puzzly (RTL).svg
Wikimedia'yı resmetmek
Wikimedia Commons için içerik oluşturma rehberi

Wikimedia Commons nedir?

On milyonlarca dosyayla Wikimedia Commons, medya dosyalarının en büyük çevrimiçi depolarından biridir. Binlerce gönüllünün paylaştığı çalışmalardan inşa edilen Commons, Wikipedia ve kar amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı'nın diğer projeleri tarafından kullanılan eğitici görüntüler, video ve ses dosyalarını barındırmaktadır. Commons'taki tüm çalışmalar "ücretsiz lisans" altındadır. Bu da yalnızca lisans kurallarına uyarak herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabileceği ve paylaşılabileceği anlamına gelir - ki genellikle yazara atıfta bulunarak ve lisansı koruyarak başkaları da çalışmayı yeniden paylaşabilir.
Wikimedia Commons Ana Sayfası

Neden Wikimedia Commons'a katkıda bulunmalısınız?

Her bir bireyin tüm bilgilerini özgürce paylaşabileceği bir dünya hayal edin. Katkılarınız ile bunun bir parçası olabilirsiniz. Fotoğraflarınızı ve diğer dosyalarınızı Commons'ta paylaştığınızda ve Wikipedia makalelerini onlarla açıkladığınızda, çalışmalarınız dünyanın her yerinden binlerce, hatta yüz binlerce insan tarafından görüntülenebilir ve böylece siz de daha da geniş bir kitleye ulaşan müşterek bir kaynak oluşturmaya yardım etmiş olursunuz. Commons'da bulunan medyalar eğitim web siteleri, haber medyası, blog yazarları, sanatçılar, film yapımcıları, öğrenciler, öğretmenler ve diğerleri tarafından kullanılmaktadır.Puzzly puzzled.svg
Başlamaya hazır olun
Wikimedia Commons?
Shortcuts
This project page in other languages: